آموزش چرتکه

یکی از آموزشهای گروه سنی پیش دبستان در سرزمین غنچه ها، آموزش محاسبات با استفاده از چرتکه می باشد.

در طول سال اموزشی نوآموزان دو ترم از کلاس چرتکه را پشت سر خواهند گذاشت.

 

 

سن مناسب برای شروع چرتکه

۴ الی ۷ سال بهترین سن کودک برای یادگیری مفاهیم جدید می‌باشد و این سنی است که قدرت فهم مغز، عالی است و میتوان چیزها را برای مدت طولانی‌تری بخاطر سپرد.
فعالیت مغز کودک در زمان رشد آنها بالاتر است چنانکه بیشترین رشد مغز انسان از ۴ تا ۱۴ سالگی می‌باشد. بهترین زمان وقتی است که فرکانس عصب‌ها در مغز افزایش می‌یابد. قدرت حافظه، تمرکز و مهارت‌های استدلال یک کودک در این فاز با قرار گرفتن در مسیر صحیح، جهش می‌یابند.
به طور شگفت‌انگیزی، یادگیری ریاضیات نه فقط اعتماد به نفس را بالا می‌برد و اصول اولیه را برای موفقیت در ریاضی تقویت می کند، بلکه به توسعه تفکر انتقادی و درک بهتر گرامر و زبان نیز کمک میکند.

 

در پیش‌دبستانی، اصطلاحات ریاضی کم کم برای کودکان معنادار می شوند و آنها می‌توانند برای شمارش و درک معنی هر مقدار عددی، آموزش داده شوند.
با رشد بچه‌ها فکر اصلی آنها با نیمکره چپ مغزشان رشد می‌کند. اما یادگیری ریاضیات چرتکه ای به توسعه ورشد کل مغز می‌انجامد. با تمرین چرتکه، کودکان با یک روش لذتبخش و سرگرم‌کننده شروع به یادگیری ریاضیات میکنند. در مرحله اولیه به کودکان یاد داده می‌شود که از چرتکه فیزیکی استفاده می‌کنند. به تدریج آنها شروع به تصور کردن مهره های چرتکه در مغزشان می‌کنند و رقته رفته ، قدرت حافظه آنها به اندازه ای قوی می‌شود که بتوانند همه محاسبات را ذهنی انجام دهند. یادگیری، وقتی تکنیک‌های جدید اضافه می شود، برای کودکان بیشتر جنبه سرگرمی دارد. بنابراین تمرین چرتکه انتخاب درستی برای پرورش مغر یک کودک با یک روش درست می‌باشد و اگر در سن مناسب شروع شود، به بهترین نحو انجام شده است.

 . چرتکه یک راه تفریحی برای یادگیری و یک مهارت فوق العاده می‌باشد. هرگروه سنی میتواند این را بدون سختی یاد بگیرد ولی همیشه شروع کردن از سنین پایین بهتر است.

 اگر کودکان در طی بهترکردن مهارت‌های ریاضی در سنین پایین تر، قوی تر شوند، آنها کم‌کم به افرادی با اعتماد به نفس بالا تبدیل خواهند شد.

 

شماره تماس

021-65536410

اینستاگرام

اینستاگرام

instagram

شماره همراه

0919-6409123

کانال تلگرام

mahdsg@