تازه ها

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

 

مهدکودک دوره‌ی مهمی از تحصیل کودک محسوب می‌شود و اغلب اولین سال رسمی تعلیم و تربیت  او به حساب می‌آید، یعنی در این دوره با چند مهارت جدید آشنا می‌شود. گرچه در هر مقطعی از تحصیل اهمیت معلم خوب انکارناپذیر است، اما در هیچ دوره‌ای به اندازه‌ی دوران مهد موثر نیست. این مربی است که نظر کودک را نسبت به مدرسه و یادگیری شکل می‌دهد.

مربی  باید قبل از هر چیزی به کار خود عشق بورزد و آن را با جان و دل انجام دهد. مربی مهدکودک بودن همیشه کار ساده‌ای نیست و در واقع گاهی اوقات چالش برانگیز هم است. مربیانی که عاشق کار خود بوده و احساس می‌کنند که تاثیرگذار هستند، می‌توانند در بچه‌ها انگیزه ایجاد کنند.

دوست داشتن بچه‌ها برای یک مربی کافی نیست. گرچه بچه‌ها دوست داشتنی هستند، اما گاهی اوقات لجبازی می‌کنند. در این شرایط مربی باید به اندازه‌ی کافی انگیزه داشته باشد تا به موانع پیش رو غلبه کند. اگر تدریس آتش شوق را در دل مربی  شعله ور نکند، باید به دنبال شغل دیگری باشد.

مربیان مهد اولین کسانی هستند که بچه‌ها را با دنیای تعلیم و تربیت آشنا می‌کنند. آن‌ها درهایی را به روی بچه‌ها باز می‌کنند که برخی از آن‌ها حتی از وجود آن درها هم بی‌اطلاع بودند. مربیان  مهد کودک در طول سال‌ها فعالیت روش‌هایی را پیدا کرده‌اند که با استفاده از آن‌ها بچه‌ها یاد می‌گیرند و در عین حال در  مهد خوش می‌گذرانند.

 

 

سرزمین غنچه ها همواره تلاش کرده که مربیانی مهربان و خلاق را به این مجموعه اضافه کند. افتخار ما نیروی انسانی برگزیده مان است، و امیدواریم بتوانیم با کمک این تیم برگزیده بهترین ها را برای غنچه های نازنینمان رقم بزنیم.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

 

 

 

رتبه بندی مهدهای کودک با در نظر گرفتن یک چک لیست ارزیابی  انجام می شود. پس از اجرا و بررسی این چک لیست، یکی از پنج رتبه یک ستاره مشروط، یک ستاره، دو ستاره ، سه ستاره و چهارستاره به مهدکودک تعلق می‌گیرد.

مهدکودک های چهارستاره ، باید حدکثر امتیاز را از طریق نمره‌گذاری و اجرای چک لیست رتبه بندی کسب کنند. چک لیست رتبه بندی شامل پنج محور است که هرکدام از این عناوین در بندهای مختلفی بررسی می شوند.

  1. شرایط فیزیکی و تجهیزات مهد کودک
  2. بهداشت و ایمنی و تغذیه
  3. قوانین و مقررات
  4. نیروی انسانی
  5. آموزش

باعث افتخار ماست که توانسه ایم در تمام موارد ذکر شده در بالا امتیازات لازم را کسب کرده و بالاترین رتبه قابل کسب را به دست آوریم. مهدکودک سرزمین غنچه ها در ابتدای سال 98 از مهد کودک سه ستاره به مهد کودک چهارستاره ارتقاء پیدا کرد. از این پس نیز همواره تلاش خواهیم کرد بهترین ها را برای غنچه های عزیز مهد به ارمغان بیاوریم.

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

در اولین ماه از سال جدید نوآموزان نازنین گروه سنی پیش دبستان از اداره پست شهرستان شهریار ديدن كردند.

مسئولین مهربان این اداره با گشاده رویی مطالبي را براي غنچه های مهد بيان نمودند.

بچه های عزیز به خوبی با فعالیت پست و نحوه ی ارسال نامه ها، بسته های پستی و سایر فعالیتهای  این اداره آشنا شدند.

 

 

 

 

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

امروزه روان شناسان اعتقاد دارند که برای رسیدن به مراحل بالاتر رشد باید پایه های اولیه رشد را جدی گرفت و اگر چنانچه اولین مراحل رشد به خوبی طی نشود، در مراحل بعدی کودک دچار اختلال خواهد شد.

یکی از نیازهای مهم و اساسی کودک، نیاز به بازی و اسباب بازی است. بازی برای کودک همانند آب است برای ماهی. کودک بدون بازی نمی تواند به رشد متعادل و سازنده ای برسد. اسباب بازی شوق زیستن را در وجود کودک برمی انگیزد موجب پرورش قوای جسمی، ذهنی، روانی، عاطفی و اجتماعی کودک می شود.

اسباب بازی همچنین موجب می شود که کودک با دنیای بیرون ارتباط برقرار نماید و تجارب خویش را گسترش دهد و با مفاهیم مختلفی همانند رنگ، شکل، اندازه، بالا، پایین و... آشنا شود.

مسأله مهم این است که بازی و اسباب بازی ها باید متناسب با ویژگی های سنی، رشد جسمی و روانی کودک باشد تا اثرات مفید و سازنده را داشته باشد وگرنه بعضی مواقع ممکن است اسباب بازی به دلیل عدم تناسب با ویژگی های سنی و رشدی کودک، او را دچار شکست های متعدد و در نهایت، احساس حقارت کند که در این صورت، آن اسباب بازی برای کودک مضر است.

در جریان بازی است که نیروهای ذهنی و جسمی کودک یعنی دقت، حافظه، تخیل، نظم و ترتیب، چالاکی و ... رشد می‌یابند. بازی نقش مهمی را در رشد کودک ایفا، می‌کند. علاوه بر این انسان به عنوان موجودی اجتماعی، نیاز دارد که به گروهی تعلق داشته باشد و خود را بخشی از آن بداند. بازی در این  رابطه وظایف متعددی در سطوح مختلف رشد به عهده می‌گیرد که در ارضاء روابط با رشد شناختی باعث افزایش مهارت‌ها در برنامه ریزی، توانایی حل مشکلات، مهارت در  وضعیت تحصیلی و دست یافتن به دوراندیشی و غیره می‌گردد

 

در سرزمین غنچه ها همواره با انجام انواع بازی های گروهی نسبت به پرورش خلاقیت و تقویت روحیه همکاری کودکان تلاش می کنیم

 

 

 

 

شماره تماس

021-65536410

اینستاگرام

اینستاگرام

instagram

شماره همراه

0919-6409123

کانال تلگرام

mahdsg@